Zelený básnik

Zelený básnik

Už som vám sem zasa dlhú, ale vážne dlhú dobu nenapísal a tak som sa to rozhodol zmeniť. Škola, sociálny experiment a anime zožerú viac času, ako by ste si mysleli takže sem bol problém napísať aj keď som chcel. (Za tú dobu som nechcel asi ani raz, ale psst!) A prečo vám zrazu chcem napísať? Stalo sa niečo zaujímavé, čím by som sa chcel pochváliť samozrejme. Ja sa predsa chválim hrozne rád. Ale aby som vám povedal, o čo ide musím zájsť do ďalekej minulosti.

Všetko to začalo 27. augusta [srpna(8. mesiac)] tohto roku. Chlapík menom adabo dostal chuť vyjadriť svoj názor a podarilo sa mu to veľmi dobre. Vytvoril si blog na ktorom začal písať to, čo si myslí o otaku. Presnejšie o otaku, ktorých hneď v prvom článku definoval. Ak to nesplňujete, nie ste podľa neho otaku a blog nie je u vás. A čo na to krásna komunita českých a slovenských otaku (Ľudia, čo si tak proste hovoria, žiadna definícia nepoužitá.)? Veľké výbuchy hnevu, plno nadávok na adaba, o tom, ako hovorí blbosti, ako taký nie sú a tak podobne. O pár článkov na to sa sám vyjadril, že ak človek nesplňuje to, čo hovorí (Hlavný argument obhajoby tých ľudí, čo tam rozpútavali rozsiahle diskusie bol, že oni taký nie sú.) tak sa ho jeho blog absolútne netýka. A čo na to horda nechápavých ľudí? To si viete domyslieť sami, nič pekné ani rozumné. A vďaka tomu tohto chlapíka v podstate obdivujem. Ľudia, ktorý svojím názorom štvú iných ľudí si vždy získali veľa pozornosti (Zdravím Pána Hejla a Pána Hulána.), dokonca často viac, ako tí, ktorý by mohli poedať aj niečo rozumné. A keďže túto schopnosť som v sebe ešte neobjavil, tak každý kto ju má, je v podstate môj malý vzor. Blog nájdete tu a je to celkom zaujímavé čítanie, teda ak sa nenecháte rýchlo vytočiť (Ak áno tak to už radšej ďalej nečítajte.) a máte radi trollenie. 😀

Ale ono ani toto všetko nie je podstatné a v podstate by vám to mohlo byť ukradnuté, keďže sa mám chváliť ja. Dva a pol týždňa dozadu sa autor tohto blogu rozhodol usporiadať súťaž. Básnickú súťaž. Hlavná cena bola možnosť napísať na jeho blog článok a pridať naň odkaz na svoj blog. A keďže ja reklamu rád musel som sa zúčastniť. A aj možnosť napísať na taký blog článok by sa hodila, možno by som tým naštval správnu skupinu ľudí a prilákal sem ešte viac ľudí. Ale ako napísať báseň? Ja, čo som v živote nenapísal básničku, ba ani krátku rýmovačku. Ja, čo som v živote nepochopil žiadnu báseň a nechápem, ako to môže niekto obdivovať, keďže tie vraj najlepšie sa už ani len nerýmujú. Bolo to jednoduchšie, ako by ste si mysleli. Keď ide o niečo, čo má pobaviť tak som génius a tak behom 20 až 30 minút vzniklo toto.

Byť otaku to je bieda
Spoločnosť kvôli nim umiera
Kazia deti, ničia svet
Zničiť ich treba hneď
V Japonsku to začalo
Prv ich bolo pomálo
Časom rástli, ako z vody
Dnes už sú ich milióny
Ani nás to neobišlo
Raz aj k nám anime prišlo
Pokémoni, Dragon Ball
Deti z ulíc zamietol
Nezačalo kvitnúť hneď
A tvoriť otaku háveď
Pár rokov si počkalo
Pomalinky rozum dostalo
Ako deti starli
Bez poriadnych rodičov
Rozum sa im stratil
Dostalo sa problémov
Začali sa zoskupovať
A hneď otaku chceli byť
Je to kúl a machrovať
Názor ostatných ignorovať
„My sme správny!“
„Závidieť vy viete len!“
Volali a hlásali
Keď úchylmi sa stávali
Pedofilmi, buznami
Cez anime sa stávali
Loli, yuri, yaoi
Ich obľúbené veci volali
Pekné dievča poškvrnilo
Myseľ jej zohavilo
Chlapov v sebe rada vidí
Takmer nahá rada chodí
Keď už skoro vyhralo
A zo sveta dobro zahnalo
Zjavil sa tu spasiteľ
Adabo, zvestiteľOtvoril nám oči, uši
Ukázal nám sveta zlo
Že proti otaku treba zbrojiť
Ukázal nám nebáznivo

„Už to chápem“
Zvolal som
Nemám sily ja na boj
Básňou ukážem svoj vzdor

Preto radím bratia, sestry
Pomôžte nám teraz, hneď
Za národ svoj zvolajte
„Stop otaku! Zmizni! hneď!“

Nebojte sa, ja som furt normálny. Loli FTW! Matiku mám celú pokrytú neko a na stole mi stojí Haruhi-sama a Azusa. Keďže absolútne netuším, ako básne fungujú ani si nie som istý, či to báseň je. Ja som sa pri písaní pobavil dosť a viem o pár ľuďoch, ktorých pobavila tiež, takže svoju primárnu úlohu splnila, ale čo súťaž?

Súťaž som včera vyhral tiež. 😀 Vyhlásenie nájdete tu. Zatiaľ neviem o čom bude môj geniálny článok za výhru, ale niečo určite vymyslím. Možno ďalšiu básničku. 😀 Návrhy na to, čo napísať samozrejme prijímam a pokúsim sa ich využiť čo najviac. Dúfam sa báseň páčila aj vám a vyjadríte na ňu názor. Ďakujem za váš čas a dúfam ho tu zabijete znova. Green!


Komentáre

 1. Brejla Brejla

  PROČ má ta Azusa v ruce pokémona? xD

  18 Oct 2012 o 12:16
 2. GreenMan GreenMan

  Kawaii Azusa + kawaii pokémon je predsa kawaii^2 😀

  18 Oct 2012 o 12:19
 3. Aurielle Aurielle

  Gratuluju k dalšímu levelu trollingu 😀

  18 Oct 2012 o 17:39
 4. Dilino Dilino

  Ja a literatura to ako mačka a pes,t.j. Po prvej strofe som prestal čitat (sam som zvedavy ako zmaturujem).Dalej by si mohol niečo vybásniť o konci sveta (keďže je doraz tu).A ku tím ľuďom ktorí každého štvú,tak ku takím patrím 🙂

  01 Nov 2012 o 21:07