WordPress web na iPhone

WordPress web na iPhone

Tak som jednej noci po dlhej dobe vytiahol iPhone a začal si prezerať nekonečný internet, keď tu zrazu… Som narazil na nový článok na Konate, ktorý som ešte nečítal a otvoril si ho. To by nebolo nič zvláštne keby sa mi po zobrazení neotvorila stránka, ktorú som predtým nikdy nevidel. Krásne zoptimalizovaný web pre iPhone pri ktorom som si najprv myslel, že je to iPhone aplikácia. Okamžite ako som sa vrátil za PC som si proste musel zistiť ako to funguje, a tak by som sa s tým rád podelil aj s vami, aby ste mohli tak krásny web ako Konata a ja.

Takmer okamžite som narazil na plugin do WordPressu s názvom WPtouch. Existujú dve verzie: obyčajná ktorá funguje len na iPhone(Pode) a Pro verzia pre iPad. Myslím, že verzia pre iPad veľmi nemá zmysel, keďže iPad je dosť veľký aby zobrazil stránku dostatočne, aby sa dala ľahko čítať. Plugin je dobre nastaviteľný a dá sa s tým vyhrať (nech je iOS Safari akokoľvek nezelené moje odkazy zelené budú). A ak sa užívateľovi takýto výzor nepáči? Nie je nič ľahšie ako dole na stránke špeciálnu tému vypnúť. Možno vás ešte napadne dať hore do hlavičky peknú ikonku pre váš web, ktorá nie je v základnom výbere. To už je trochu zložitejšie, ak chcete aby vypadala, ako klasická iOS ikonka. Plugin síce odkazuje na generátor, ale ten nefunguje (aspoň dnes nie). Takže ja vám sem dám iný, v ktorom budete mať novú ikonku vytvorenú behom 30 sekúnd. Vytvoriť si ju môžete tu. A nakoniec nejaké tie obrázky stránky na iPhone (zobrazované na iPhone 3G). Čo sa týka niečoho takéhoto na Android, tak neviem. Žiadny telefón s Androidom nemám takže by som to nemal ako otestovať. Ak o niečom viete kľudne napíšte do komentárov. Tak som zasa raz doplatil na svoju nepozornosť a hlúposť. Na stránke píšu, že by to malo fungovať aj pre mobili s Androidom, Palm Pre/Pixi a BlacBerry OS6. Ďakujem za upozornenie v komentároch Ondrovi.

Úvodná stránka

Sociálne tentonons a písanie komentárov

Čítanie článku


Komentáre

 1. jackm jackm

  Děkuju, jdu si to dát na svůj WP blog.

  10 Jan 2012 o 20:49
 2. Ondro Ondro

  Funguje to aj na Androide,Palm,BlackBerry. Je to aj napisane hned v prvom odstavci na tej stranke WPtouch co si postoval v clanku.

  10 Jan 2012 o 22:50
 3. Doc. Odine Doc. Odine

  Jsem rad, ze si toho i nekdo vsiml 🙂 Tu mobilni verzi Konaty jsme tam dali uz docela davno, ale vyuziva (a vi o tom) celkem malo lidi. Protoze s tou instalaci byly trochu problemy, tak prihodim par postrehu co si pamatuju. Treba to nekomu pomuze vyresit nejaky pripadny problem.

  Defaultne to funguje pro iOS a nekolik dalsich, ale neni to zaple treba pro defaultni prohlizec na WinMobile nebo pro Operu. Hodne lidi to pouziva, tak doporucuju upravit prislusne body v nastaveni. Staci tam pridat user agent radky pro co chcete, plugin to potom podle toho prepne.

  Pokud pouzivate ve WP jako hlavni stranku defaultni WP prehled novych clanku, tak je to v pohode a vsechno asi funguje. Pokud ne a mate tam svoji vlastni upravenou stranku (jako to je na Konate), tak mate trochu problem a WPtouch asi nebude fungovat hned po nainstalovani. Po trose hledani se mi ale podarilo upravit v tom pluginu prislusne theme soubory a rozjet to, takze pokud se alespon trochu orientujete v php, tak neveste hlavu, zprovoznit to urcite jde.

  04 Feb 2012 o 10:29