Protest proti ACTA

Pred nejakou dobou som v škole našiel nalepený plagát o proteste proti ACTe u nás v meste. Najprv som tomu nevenoval veľkú pozornosť, keďže ACTA má teraz tichšie obdobie a nejakú dobu sa nepohla, takže som ju nechal tak, ale nakoniec som si povedal, že sa tam pôjdem pozrieť. Veď predsa len, takú to vec tu nemávame často a na Slovensku sa niečo robilo pokiaľ viem len v Bratislave a u nás v meste. A tak som zmenil svoj zaujímavý sobotňajší plán (spánok, anime, spánok) a vydal sa na cestu.

Akožto človek nespoločenský som sa tam najprv celkom bál ísť, veď bohvie čo tam bude, ale to som prekonal a kráčal ďalej, do parku v našom meste. Keď som prišiel k parku, naskytol sa mi zaujímavý pohľad. Kde nik tu nik. Až som zablúdil okom na kraj parku a skoro som neudržal smiech. Naskytol sa mi pohľad na celých 5 ľudí, ktorý sedeli na tráve a ničo hovorili. Toto som videl (Tá skupinka na tráve). Týmto samozrejme nechcem nikoho zosmiešniť a obdivujem ich, že tam boli len piati a furt si ich vážim za to, že robia aspoň dačo a nesedia len doma a nesťažujú sa. Veď je plno ľudí, čo by niekam na protest chcelo ísť, ale blízko žiadny nemajú. Ja som bol pri prvej várke protestov jeden z nich. A tak som si obišiel park, našiel ich letáčiky, jeden som si prečítal, a keď som začal rozmýšľať, že odídem, prizvali ma k ich malej skupinke.

Aj keď som najprv váhal, spoznal som potom z diaľky jedného žiaka našej školy a tak som si povedal, že k nim prídem aspoň na chvíľu. Keď som k ním prišiel, predstavili sme sa a bolo mi v skratke vysvetlené, že nastali určité organizačné problémy a z veľkej akcie vzniklo toto. Neviem či to bola pravda a vlastne ma to ani nezaujíma, furt je to aspoň niečo. Netrvalo mi dlho aby som si všimol, že 2 členovia skupiny sú už v podnapitom stave, čo sa mi veľmi  nepáčilo. Veď predsa len im išlo o protest proti obmedzovaniu ľudí a podľa mňa je alkohol jeden z hlavných prostriedkov, ako z ľudí robiť „ovce“. Aj keď ja, ako člov… otaku, ktorého pozeranie anime sa dá ľahko považovať za závislosť a zďaleka nie slabú by asi nemal nič hovoriť.

Keďže ja radšej počúvam, ako hovorím, väčšinu času som počúval, čo hovorila tá triezva časť osadenstva. Boli to zaujímavé veci o tom, ako sa snažia ľudí ovládať korporácie, ako nám táto doba škodí a plno ďalších vecí. Dokonca som pár krát aj ja sám niečo prihodil k téme a som rád, že som tam šiel. Aj keď podľa mňa plno konšpiračných teórií odvracia ľudí od pravých problémov, to čo hovorili oni malo z väčšej časti hlavu a pätu. Hlavne, keď došlo k mojej obľúbenej téme náboženstvo a viera som poriadne počúval, pretože tu sa vždy rád zoznamujem s názormi ostatných a vylepšujem ten svoj.

Bohužiaľ, dnes počasie neprialo žiadnym protestom, a tak som odišiel celkom skoro aby som nezmokol. Som rád, že som tam šiel a zoznámil sa s novými ľuďmi, ktorý vedia o čo ide a dokonca len nesedia, ale niečo aj robia. Aj keď som tam bol najmladší, viem, že niektorý z nich neboli zasa až o toľko starší, ako ja. Takže vidno, že dnešná mládež nie je len to zlé, ale nájdu sa aj taký, čo im nie je všetko ukradnuté a niečo robia. Možno to aj vás navnadí niečo urobiť alebo aspoň skúsiť. Ale tiež som sa utvrdil, že takto sa toho veľa proti ACTe a podobným veciam veľa spraviť nedá a treba vymyslieť niečo oveľa účinnejšie. Tak zasa Green!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.